Kim jest konsultant SAP?

Konsultanci SAP są jedynymi z najbardziej rozchwytywanych specjalistów na rynku światowym. Można śmiało powiedzieć, że w branży jeszcze przez długi czas będzie występować ‘rynek pracownika’. Jeżeli znasz języki obce, lubisz wyzwania, łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi, lubisz podróżować, myślisz nieszablonowo oraz masz analityczny umysł to śmiało możesz rozważyć rozwój swojej kariery zawodowej jako konsultant SAP.

Konsultanci SAP poszukiwani są przede wszystkim przez firmy wdrożeniowe (które bardzo często inwestują w rozwój osób bez doświadczenia) oraz przez przedsiębiorstwa w których system SAP został już wdrożony (przedsiębiorstwa najczęściej szukają już doświadczonych konsultantów).

Dlaczego warto zainteresować się tą ścieżką rozwoju?

Studia informatyczne nie są wymagane! Jeżeli jesteś absolwentem finansów i rachunkowości – śmiało możesz zostać konsultantem SAP FI/CO. Jeżeli skończyłeś skończyłeś studia związane z transportem lub logistyką – rozwój jako konsultant MM/WM jest dla ciebie! Jeżeli zdobyłeś dyplom z ekonomii – możesz śmiało rozwijać się jako konsultant SAP SD. Także jak widzisz, wybór tej drogi zawodowej, to bardzo duży wachlarz specjalizacji i możliwości rozwoju w zależności od zainteresowań.

Dodatkowo konsultanci SAP otrzymują bogaty pakiet benefitów pozapłacowych, możliwość podróżowania oraz bardzo wysokie zarobki, odnośnie tych ostatnich możesz więcej przeczytać : https://forsal.pl/artykuly/1001251,ile-zarabia-konsultant-sap-wynagrodzenia-w-it.html

Wynagrodzenie konsultanta SAP uzależnione jest przede wszystkim od doświadczenia na danym stanowisku.

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) kształtuje się następująco:

Młodszy konsultant SAP(1-2 lata doświadczenia) może zarobić średnio 5 930 PLN brutto. 

Konsultant posiadający 2-3 lat specjalizacji modułowej może liczyć na średnio 9600 PLN brutto, 

Wynagrodzenie starszego konsultanta  bardzo często uzależnione jest od umiejętności negocjacyjnych danej osoby – mediana na tym stanowisku wynosi 14000 PLN brutto, bardzo często osoby z bogatym doświadczeniem popartym certyfikatami zarabiają minimum 17000 PLN brutto.

Co zrobić aby zacząć?

Często droga konsultanta SAP zaczyna się od stanowiska stażysty w międzynarodowej korporacji. Osoba taka pod okiem doświadczonego konsultanta zdobywa pierwsze doświadczenia związane z pracą przy projektach wdrożeniowych systemu SAP. Osoba wykonuje proste analizy, konfiguracje systemu, uczestniczy w spotkaniach z klientem. Jest to najważniejszy okres w rozwoju kariery, ponieważ w tym momencie powinieneś już wiedzieć w kierunku którego modułu systemu chcesz się rozwijać.

Niektóre, popularne ścieżki rozwoju konsultanta SAP:

  • MM (gospodarka materiałowa)
  • WM/EWM (zarządzanie magazynem wysokiego składowania),
  • SD (Sprzedaż i dystrybucja)
  • PP (planowanie produkcji)
  • PM ( Utrzymanie ruchu)
  • FI/CO ( finanse i controling)
  • PLM (zarządzanie cyklem życia produktu)
  • Basis (administrator)
  • Programista ABAP

* źródło: https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-konsultant-sap

https://pl.wikipedia.org/wiki/SAP_ERP

Przygotowaliśmy dla ciebie zbiór podstawowych kursów,

Czym jest SAP? Kurs dla początkujących

SAP MM (gospodarka materiałowa)

SAP WM/EWM (zarządzanie magazynem wysokiego składowania)

SAP SD (Sprzedaż i dystrybucja)

FI/CO ( finanse i controlling)

SAP PM ( Utrzymanie ruchu)

Course not found.

SAP ABAP – programowanie dla początkujących

SAP BASIS

SAP S/4HANA